Avaleht

Võnnu vald asub Tartu maakonna kaguosas, piirnedes Tartumaalt Mäksa, Haaslava, Vara ja Meeksi vallaga ning Põlvamaalt Ahja, Vastse-Kuuste ja Mooste vallaga.
Valla pindala on 232,6 km². Võnnu vallas on 5 looduskaitseala, neist 85,3 km² hõlmab Peipsiveere looduskaitseala (Eesti Looduse Infosüsteem - Keskkonnaregister), enamasti madal- ja siirdesoo suuremate ja väiksemate metsaste soosaartega. Võnnu valla territooriumil voolab 4 jõge (Ahja, Apna, Kalli ja Luutsna jõgi) ning suuremad järved on Võngjärv, Ahijärv, Leegu ja Kalli järv.

Elanike arv on 1162 (01.01.2017)

Võnnu Vallavalitsus

Registrikood: 75010140
Aadress: Tartu 24, Võnnu alevik Võnnu vald
Tartumaa, 62401
Pank: EE651010152000013003 SEB
E-post: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
Telefon: 730 1462

Vallamaja avatud: E-R  8.00-16.00

Kodanike vastuvõtuaeg ametnikel on teisipäeviti 8.00- 12.00 ja 14.00- 16.00
ning reedeti 8.00- 12.00
.

 

PostHeaderIcon Tartu tn 34 detailplaneeringu avalik väljapanek

Võnnu Vallavalitsus on 20.06.2017.a korraldusega nr 91 vastu võtnud ja avalikule väljapanekule suunanud Võnnu aleviku Tartu tn 34 kinnistu ja lähiümbruse detailplaneeringu asukohaga Võnnu alevik.

Planeeritava ala suurus on ~6.8 ha. Detailplaneeringu eesmärgiks on Võnnu kooli staadioni rajamine, täiendava ehitusala määramine ning lahenduse andmine krundi haljastusele, heakorrale, juurdepääsuteedele ja tehnovõrkudega varustamisele.

Planeeringuga kavandatav staadion hõlmab endas 6-rajalist 100 ja 110 m sirgega jooksurada, 4-rajalist ovaali pikkusega 250 m, mille sisealale rajatakse jalgpallimuru ning kergejõustiku hüppe- ja heitealade platsid. Staadioni ühte otsa planeeritakse korvpalliplats ning teise otsa kunstmurukattega universaalne väljak. Staadioni inventari ja hooldusvahendite hoidmiseks on kavandatud kütteta abihoone ligikaudu 250 m² ehitusaluse pinnaga.

Planeeringu avalik väljapanek toimub 7.07 – 21.07.2017.a Võnnu vallamajas ja valla veebilehel www.vonnu.ee.

Võnnu aleviku Tartu tn 34 kinnistu ja lähiümbruse detailplaneering

 

PostHeaderIcon Alates 1. oktoobrist 2017 vahetub jäätmevedaja

Anname teada, et AS Eesti Keskkonnateenused ja Võnnu, Mäksa ja Meeksi valla vahel sõlmitud jäätmeveo lepingu tähtaeg lõpeb 30.09.2017.

Alates 1. oktoobrist 2017.a hakkab Võnnu, Mäksa ja Meeksi  valla jäätmeveo piirkonnas olmejäätmeid vedama uue riigihanke parimaks pakkujaks tunnistatud Ragn-Sells AS. Korraldatud jäätmeveo leping kestab kolm aastat ja selle lõpptähtaeg on 30. september 2020.

AS Ragn-Sells saadab kõikidele jäätmevaldajatele, kohalikult omavalitsuselt saadud registriandmetele tuginedes, uued eeltäidetud jäätmeveo lepingud koos veograafikutega orienteeruvalt ühe kuu jooksul enne veoperioodi algust.

Tõrgeteta teenuse osutamiseks on vajalik allkirjastada uus jäätmeveoleping täpsustamaks mahutite suurust, väljaveo sagedust, veo- ja postiaadresse, kontaktandmeid jm olulist infot ning postitada leping vedajale tagasi.

Juhul kui Ragn-Sells AS poolt saadetud eeltäidetud leping pole jõudnud jäätmevaldajani palume kindlasti võtta ühendust vedaja klienditeenusega või Võnnu Vallavalitsusega, telefonil 53414205 või e-posti aadressil See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. .

Konteinerid hakatakse tühjendama järgmiste hindadega:

Loe lisa...

 

PostHeaderIcon Teade

Lp. vallakodanikud

Puhkuste perioodil (10.07- 28.07) on võimalik registreerida sünde, surmasid  ja elukohateateid esmaspäeviti (17. juuli ja 24. juuli) kell 9-14.
Muid taotlusi ning maa- ja ehitustegevusega seotud dokumente ajavahemikul 10.07-28.07 ei menetleta.

Võnnu Vallavalitsus on kollektiivpuhkusel 24.07-28.07.

 

PostHeaderIcon Tartumaal käivitub projekt, millega ühendatakse vähemalt 90% eramutest ja ärihoonetest fiiberoptilise sidekaabli võrguga.

Eesti Andmesidevõrk MTÜ on algatanud koostöös kohalike omavalitsustega Tartumaal projekti „Internet Koju“, mille eesmärk on ühendada vähemalt 90% potentsiaalsetest tarbijatest ülikiiret internetiühendust võimaldava fiiberoptilise sidevõrguga. Käesoleval aastal toimub projektide ettevalmistamine, aastatel 2018 - 2020 projekteerimine ja sidevõrgu ehitus.

Loe lisa...

 

PostHeaderIcon Laulupidu „Mina jään“ küttis emotsioonid üles

Suvine laulupidu on nüüdseks läbi, kuid jääb veel pikalt meelde.

Esimene päev oli väga väsitav. Et jõuda õigeks ajaks proovi, pidime startima Võnnust hommikul kell 5.00. Päev oli täis proove ja ilm ei halastanud. Õhtuks olid tüdrukud väsinud ja lõdisesid külmast. Õnneks see meid ei murdnud.

Järgmise päeva hommikul olid kõik valmis alustama laulupeo rongkäiku, mis möödus uskumatult kiiresti ja peale väikest kehakinnitust võis laulupidu alata.

Sellel peol olid kõik lauljad eriti säravad. Finaal oli emotsionaalne ja täis noorte uljust. Kordusele tulid kõik hinge puudutavad teosed ja lisaks nõuti laulu „Põhjamaa“, mida polnud sellel aastal repertuaaris. Noortel oli suur jõud.

Tahan tänada tütarlastekoori, tänu kelle pühendumusele laulupidu tõeks sai.

Meie teekonnal on toimetanud suur meeskond.  Reet Tohvri õmbles tüdrukutele ja saatjatele selga imeilusad kleidid. Tiit Viileberg aitas minekule kaasa nõu ja jõuga.

Suur tänu , Tiia Kannik ja Taimi Tamm-Vask, kes olid minule ja tüdrukutele saatjatena toeks igal võimalikul viisil.

Aitäh, Henri Karmiste, kes kandis uhkusega Võnnu keskkooli silti ja hoidis rongkäigus tüdrukute tuju üleval erinevate ergutuslaulude ja hüüete eestvedajana. Tänu Henrile oli meie marssimine väga värvikas ja lõbus.

Aitäh, Tõnu Muru, kes ei pidanud paljuks tulla Võnnu valla silti kandma.

Loomulikult oli kooli esindajana meiega  õppealajuhataja Erika Tiiman, tänu kelle pisikesele taksile olime pidevalt tähelepanu haardes. Aitäh, et olid meiega.

Meile tuli kaasa elama ka Mare Muru, kes teab täpselt, kui keeruline ja raske on olnud meie teekond laulupeole.

Tänan kõiki lapsevanemaid, kes on kasvatanud toredad laululapsed.

KUMMARDUS TEILE KÕIGILE!
Teana Sobko