Avaleht Kultuur Kaera-Jaan

PostHeaderIcon Kaera-Jaan

VÕNNU  KAERA-JAAN  2016
Aeg: 04.juuni 2016
Koht: Lääniste Linnamäel, Võnnu vald, Tartumaa

Traditsiooniline võistutantsimine (alates 1999) kutsub huvilisi selgi korral. Registreerima ootame tantsurühmi, kes nõustuvad meie väljakujunenud tingimustega:

1. Kaera-Jaan – äratuntavate elementidega omaloomingulises tantsuskeemis vabalt valitud muusikaga;

2. Teine tantsu vabal valikul, neis üks soovituslikult rühma omalooming.

Võistutantsimist hindab 3-liikmeline žürii, kes valib igas katogoorias (lapsed, neiud, naised, memmed, sega, mehed, show) parima. Üldvõitja valitakse eraldi ning talle antakse Võnnu Kaera-Jaani stipendium – 400 €. Jätkuvalt on välja anda ka rändauhind.

Saatemuusikaga seonduva info  ja muud täpsustused saadan huvilistele koos registreerimislehega. Samuti lepime kokku proovide ajad ja toitlustuse võimalused.

Ootame kiiret reageerimist.

Ka sel aastal on platsil kõrvaltegevusi (õpituba Eesti Põllumajandusmuuseumilt, sepa õpituba jm.). Tegemist jagub lastelegi. Peale kontserti simman.

Ühendust  saab võtta:
Peep Puis
See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

508 2255
Võnnu Kultuurimaja

Tartu 24, Võnnu vald, Tartumaa 62401


Võnnu Kaera-Jaan on suur rahvatantsu pidu, kus rühmad üle Eesti tantsivad võistu lugutantsu kaerajaani, sest lugutants kaerajaan on pärit legendi järgi Võnnu kihelkonnast ja seepärast kuulutab Võnnu ennast Kaera-Jaani tantsuvallaks. Kaera-Jaani Võistutantsimisel toimub suur rahvatantsude tantsukontsert, kus igat rühma hindab asjatundlik ja oma valdkonnas (rahvatantsus muidugi) pädev žürii.
Igal aastal valime ka Kaera-Jaani Tantsujuhi, kes istutab Võndu Kaera-Jaani Alleele pihlaka (armastuse ja valguse puu). Meil on juba kasvamas Kalev Järvela pihlakas (2010); Maie Orava pihlapuu (2011) ja Andre Laine pihl (2012). 2013. aastal istutas pihlaka Maimu Janisk.


AJALOOST:
Võnnus on kokku  üldse juba 15 Kaera-Jaani rahvatantsupidu korraldatud. 2010 aasta sai teoks esmakordselt Eestis Kaera-Jaani TeateTants  Võnnu kultuurimaja eestveol. Sellest aastast jätkas Kaera-Jaani korraldamist Võnnu Kultuurimaja  koostöös Lääniste Külaseltsi ja  MTÜ Liikumisvabadusega (1999-2009 korraldas Kaera-Jaani MTÜ Laulu- ja Mänguselts Lõoke). Lisaks on veel palju partnereid kogukonnas, kes kaasa löövad meie aasta suurima sündmuse heaks toimumiseks. Võnnu Kaera-Jaan on kinnitatud suursündmusena valla arengukavasse ja omab vallavalitsuse ning volikogu toetust. Eriti täname Võnnu noorteaktiivi ja noori, kes sel päeval vabatahtlikena tulevad appi (2010 oli Teid umb 30, 2011 ligi 40 ja 2012, 2013 lõi kaasa juba  50 vabatahtliku).
1999-2009 toimusid Võistutantsimised kuni põlenguni, mis hävitas tantsulava. 2010 korraldati juba TeateTants Kalev Järvela eestvedamisel. 2011 tantsisid Võnnus rahvatantsijad TeateTantsu ja toimus ka Võistutantsimise uuesti elluäratamine. Võitsid Orava meesrühm Ihhophite, Andre Laine juhendamisel. 2012 toimus nii Võistu- kui Teatetantsmine ning osa võttis 18 rühma üle Eesti. Võistutantsimise võitsid memmederühm Linda Tartust, juhendaja Maimu Janisk.
2013.a osales Võnnu Kaera-Jaani Võistutantsimisel 11 rühma, võitis Tartu noorte segarühm  Lea, juhendaja Lea Hanni.

* Vaadake Kaera-Jaani Võistutantsimise ajalugu 1999-2009 SIIT
* KaeraJaani TeateTants 2010 SIIT
* Kaera-Jaani Võistu- ja TeateTants 2011 SIIT
* Kaera-Jaani Võistutants 2013  www.vonnukaerajaan.ee


Võnnu Kaera-Jaan on tähtis, oluline ja traditsioonidega Võnnu vallarahvale ja kindlasti külalistelegi!  Ürituse päeval toimub lisaks: laadamelu, erinevad õpikojad, lastele mängumaa, õhtul kõigile simman.