Avaleht

PostHeaderIcon Jääle minek on homsest keelatud

PÄÄSTEAMET
PRESSITEADE

24. märts 2017. a

Päästeameti peadirektori käskkirjaga hakkab alates homsest, 25.märtsist kehtima siseveekogudel üle-eestiline jäälemineku keeld. Keelu eesmärk on ennetada veeõnnetusi ja säästa inimelusid. Päästeamet tuletab meelde, et seoses kevade ja soojade ilmade saabumisega on siseveekogude jää muutunud väga hapraks ning mitte kandvaks, seega on  jääl liikumine eluohtlik.

„Soojade ilmade saabumisega kasvab märtsi- ja aprillikuus nii jäält päästetavate kui ka vees hukkunute arv“, rääkis Päästeameti ennetustöö osakonna ekspert Mikko Virkala.  „Inimesed ei kipu teadvustama riske, mis kaasnevad jääle minekuga. Ohtlikesse olukordadesse on sattunud eriti palju just hooletult käituvaid kalamehi,“ täiendas Virkala, kes ühtlasi kutsus üles  kõiki lapsevanemaid jätkuval koolivaheajal hoidma oma lastel silma peal ning rääkima hapra jääga seonduvatest riskidest.

Päästeamet paneb inimestele südamele, et jääle mineku keeldu eirates on  võimalus päästjatel kutsuda sündmuskohale politsei, kes algatab vastava väärteomenetluse.

Lisainformatsioon:

Riin Oeselg
pressiesindaja

+372 628 2058 |+372 5108474 (434)
See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

Raua 2 | 10124 Tallinn
www.paasteamet.ee