Avaleht

PostHeaderIcon Laulupidu „Mina jään“ küttis emotsioonid üles

Suvine laulupidu on nüüdseks läbi, kuid jääb veel pikalt meelde.

Esimene päev oli väga väsitav. Et jõuda õigeks ajaks proovi, pidime startima Võnnust hommikul kell 5.00. Päev oli täis proove ja ilm ei halastanud. Õhtuks olid tüdrukud väsinud ja lõdisesid külmast. Õnneks see meid ei murdnud.

Järgmise päeva hommikul olid kõik valmis alustama laulupeo rongkäiku, mis möödus uskumatult kiiresti ja peale väikest kehakinnitust võis laulupidu alata.

Sellel peol olid kõik lauljad eriti säravad. Finaal oli emotsionaalne ja täis noorte uljust. Kordusele tulid kõik hinge puudutavad teosed ja lisaks nõuti laulu „Põhjamaa“, mida polnud sellel aastal repertuaaris. Noortel oli suur jõud.

Tahan tänada tütarlastekoori, tänu kelle pühendumusele laulupidu tõeks sai.

Meie teekonnal on toimetanud suur meeskond.  Reet Tohvri õmbles tüdrukutele ja saatjatele selga imeilusad kleidid. Tiit Viileberg aitas minekule kaasa nõu ja jõuga.

Suur tänu , Tiia Kannik ja Taimi Tamm-Vask, kes olid minule ja tüdrukutele saatjatena toeks igal võimalikul viisil.

Aitäh, Henri Karmiste, kes kandis uhkusega Võnnu keskkooli silti ja hoidis rongkäigus tüdrukute tuju üleval erinevate ergutuslaulude ja hüüete eestvedajana. Tänu Henrile oli meie marssimine väga värvikas ja lõbus.

Aitäh, Tõnu Muru, kes ei pidanud paljuks tulla Võnnu valla silti kandma.

Loomulikult oli kooli esindajana meiega  õppealajuhataja Erika Tiiman, tänu kelle pisikesele taksile olime pidevalt tähelepanu haardes. Aitäh, et olid meiega.

Meile tuli kaasa elama ka Mare Muru, kes teab täpselt, kui keeruline ja raske on olnud meie teekond laulupeole.

Tänan kõiki lapsevanemaid, kes on kasvatanud toredad laululapsed.

KUMMARDUS TEILE KÕIGILE!
Teana Sobko